Tamer Karadağlı’nın atanması Devlet Tiyatroları’nda istifa furyası başlattı

Oyuncu Tamer Karadağlı’nın Devlet Tiyatroları (DT) Genel Müdürlüğü’ne atanmasının yankıları sürüyor. Daha öncesinde hazırlanan ve cepte bekleyen istifa dilekçeleri, yetkililere sunuldu.

BirGün’den Sercan Meriç’in haberine göre, istifa etmek isteyenler arasında DT Sanat Yönetim Kurulu üyeleri, İstanbul, Ankara, İzmir DT müdürleri yer alıyor. Ancak bu talepler henüz kabul edilmedi. Bir isim hariç. İstifası kabul edilen tek kişi DT’de başrejisör olarak görev yapan Bengisu Gürbüzer Doğru.

2020 yılında bu göreve atanan Doğru, hem sahne önünde hem de sahne arkasında beğeni toplayan bir tiyatro sanatçısıydı. Eski DT Genel Müdürü Mustafa Kurt’un görevden alınmasının akabinde Doğru’nun da istifa talebi kabul edildi.

Öte yandan Karadağlı’nın içinde bulunduğumuz sezon kapsamında mevcut repertuvarda bir değişiklik yapmayacağı, DT’deki programı aynı şekilde devam ettireceği öğrenildi. Gelecek yıl DT repertuvarının nasıl şekilleneceği, Karadağlı’nın o dönemde görevde kalıp kalmayacağı merak ediliyor.

TIKLAYIN | Tamer Karadağlı’nın Devlet Tiyatroları Genel Müdürü olmasına tepki yağdı; “Hangi eseri sahneledi ya da oynadı?”

TIKLAYIN | Tamer Karadağlı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’ne atandı, eski Erzurum Valisi Okay Memiş, AFAD Başkanı oldu

TIKLAYIN | Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’ne getirilen Tamer Karadağlı, tepkilere ilk kez yanıt verdi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir