Tahminleriyle Ünlü Analist: Bu Dev Altcoin En Az 4X Yapacak!

Kripto para piyasası şimdilik sakin bir hafta sonu geçiriyor. SEC’in spot Bitcoin ETF kararından önce piyasa oyuncuları kenarda durmayı tercih ediyor gibi görünüyor. Bununla birlikte uzun vadeli perspektifte çoğu analist, önde gelen token’lerden güçlü artışlar bekliyor. Lider altcoin Ethereum, geçtiğimiz yıl Bitcoin’e nazaran düşük performans gösterdi. Bununla birlikte bazı analistler, bu yıl ciddi fiyat artışı göreceğine dair tahminler yapıyor. Geniş takipçi kitlesine sahip analist, Ethereum’un bu yıl beş haneli bir fiyata ulaşacağını öngörüyor.

Ethereum için min. ve max. 2024 tahminleri: 10 bin dolar -20 bin dolar

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, bir rollercoaster yolculuğundan sonra sakinleşti. Tüm gözler SEC’in vereceği spot Bitcoin ETF kararında. Bazı uzmanlar, bu onay gelirse Ethereum’un sıraya gireceğini söylüyor. Bu gelişmenin lider altcoin için bir katalizör olması mümkün. Credible Crypto takma adlı analist, 2024 yılında Ethereum için büyük umutlar besliyor. Analist, ETH çin minimum fiyat hedefinin 10.000 dolar olduğunu söylüyor. Bu da mevcut seviyeden %343’ün üzerinde bir artış anlamına geliyor.

Ayrıca Credible Crypto, 2024 yılında Ethereum için maksimum fiyat hedefinin 20.000 dolar olduğunu söylüyor. Bu da Ethereum’un mevcut değerinden yaklaşık % 786’lık bir artış demek. Ethereum’un düşük zaman dilimindeki fiyat hareketine bakıldığında, Credible Crypto, Ethereum’un bu haftanın başlarında 2.100 dolar civarında yerel bir dip basmasına rağmen, önde gelen altcoin’in 2.400 dolarlık direncine meydan okumadan önce 2.160 dolara doğru bir düzeltici harekete daha tanık olabileceğini söylüyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Son likidasyon fitilinin dibimizi işaretlediğini düşünün. Ancak en azından kısa vadede küçük bir aşağı hareket görebileceğimizi düşünüyorum. Yani, bir sonraki ayağa hazır olmadan önce biraz daha değişebileceğimizi tahmin ediyorum.

Kaynak: Credible Crypto

Santiment lider altcoin için bu verilere dikkat çekiyor

Credible Crypto’nun ETH üzerindeki yükseliş eğilimi, Blockchain analiz platformu Santiment’in Ethereum balinalarının piyasa değerine göre en büyük ikinci dijital varlığı hızla biriktirdiğini söylemesiyle ortaya çıkıyor. Santiment’e göre, en büyük 150 self-custudy cüzdan şu anda 56,25 milyon ETH tutuyor. Bu şimdiye kadar kayıtlara geçen en yüksek seviye. Bu arada, borsa cüzdanları 9,46 milyon ETH ile 2018 Haziran’ından bu yana en düşük seviyede.

Santiment, hem borsa hem de borsa dışı cüzdanlar söz konusu değerlendiriyor. Bu bağlamda, ilk 150 balinanın şu anda 65,71 milyon ETH’ye sahip olduğunu söylüyor. Ayrıca, bunun tüm zamanların en yüksek seviyesi olduğunu belirtiyor.

Kaynak: Santiment

Bu arada, Ethereum yazı sırasında günlük bazda yatay bir seyirle 2.243 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte, lider altcoin haftalık grafiğinde %2,55 değer kaybetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir