Sosyal medya bu anları konuşuyor… Büyük ödülü kaptı, kutlama için soluğu hamburgercide aldı!

Bu büyük ödüllerin ilki olan Altın Küre’ler pazarı pazartesiye bağlayan gece dağıtıldı. Ödül alanlar, hayal kırıklığı yaşayanlar, tören boyunca kameralara yansıyan dedikodular ve elbette kırmızı halı geçişinde oyuncuların şıklıkları çok konuşuldu.

Büyük ödül törenleri sonrası geceye katılan yıldız oyuncuların katıldığı partiler de en az törenlerin kendisi kadar ilgi çekiyor. Ve bütün paparazzileri de ünlü oyuncuların birer kare pozunu almak için kapılarında bekletiyor.

2023 Altın Küre ödüllerinin yıldızlarından biri de Hollywood’un usta aktörlerinden Paul Giamatti oldu… Mütavaziliğiyle tanınan yıldız oyuncu hem kazandığı ödülle hem de sonrsında geceye damgasını vurdu

Bir de dünya çapında büyük başarılarına ve büyük bir şöhrete sahip olmasına rağmen hem böyle partilerden hem de Hollywood’un o gösterişli hayatından uzak duran ünlüler var. Altın Küre’lerde Holdovers filmiyle Komedi Dalında En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazanan usta aktör Paul Giamatti de bu ünlülerden…

56 yaşındaki usta aktör şaşaalı partileri es geçerek Altın küre’de kazandığı büyük başarının ardından hamburger ve patates kızartması yemek için Westwood, California’daki fast-food restoranı In-N-Out’a gitti.

Giamatti ödüle Holdovers filmindeki öğretmen rolüyle ulaştı

Üzerinde papyonunu bile çıkarmadığı smokini ve yanında ödül heykelciğiyle kalabalık mekanda hamburger yiyen ünlü oyuncuyu görenler şaşkına döndü. Paul Giamatti’nin yanında oyuncu kız arkadaşı Clara Wong ve menajeriyle birlikte herkes gibi oturup sakince hamburger yediğini görenler hemen fotoğraf çekip sosyal medyada paylaşmaya başladı.

Paul Giamatti törenin ardından diğer yıldızlardan farklı olarak yakındaki bir hamburgerciye gidip karnını doyurdu… Mekandakiler bir anda karşılarında bir dünya yıldızı görünce önce şaşırdı sonra usta aktörü alkış yağmuruna tuttu: Paul Giamatti’nin yanında aktris kız arkadaşı Clara Wong ve menajeri vardı

Bu ilginç anlara tanık olanlar hamburgercide bulunan müşterilerin ünlü aktörü görünce onu alkış yağmuruna tuttuğunu aktardı. Paul Giamatti, yemeğini bitirdikten sonra etraftaki kalabalık müşteri topluluğu usta oyuncuyla fotoğraf çektirmek için adeta sıraya girdi.

Usta aktör gece boyunca sempatik tavırlarıyla herkesin hayranlığını kazandı… Giamatti ödül konuşmasıyla da büyük alkış aldı

Hamburgercinin bir özelliği de California Üniversite’sine yakın oluşu ve o esnada içeride birçok öğrencinin bulunmasıydı. Paul Giamatti, En İyi Erkek Oyuncu ödülünü aldığı Holdovers filminde bir öğretmeni canlandırmıştı. Film, 2023’ün en iyi filmlerinden biri kabul ediliyor. Ve Giamatti de bu rolüyle öğrenciler arasında büyük bir popülerlik kazanmış durumda.

Paul Giamatti yemek yedikten sonra hayranlarını kıramayıp hamburgercinin önünde hatıra fotoğrafı da çektirdi

Fotoğraflar sosyal medyaya düşünce viral halde geldi. Çok sayıda kullanıcı yıldız oyuncunun mütevazılığını överken bir kullanıcı da “Şöhretin değil sanatın peşinden giden sanatçılara büyük saygı duyuyorum. Bay Giamatti’yi tebrik ederim!” yazdı. Hayranları ünlü aktör için “Alçakgönüllülüğünü ve büyük yeteneğini seviyorum” minvalinde birçok paylaşımda bulundu.

Usta aktör Holdovers filminde, ailesi tatili kendisiyle geçirmemeyi tercih eden bir öğrenciyi denetlemek için kış tatilinde okulda kalmak zorunda kalan, tamamı erkeklerden oluşan bir yatılı okulda hor görülen bir öğretmeni canlandırıyor

Paul Giamatti, Dream Scenario ile Nicolas Cage, Wonka ile Timothée Chalamet, Air ile Matt Damon, Beau Is Afraid ile Joaquin Phoenix ve American Fiction ile Jeffrey Wright gibi güçlü rakiplerini geride bırakarak Altün Küre ödülüne uzandı.

“Oscar’ın habercisi” olarak adlandırılan Altın Küre’de büyük ödüle ulaşan Paul Giamatti, Oscar yarışında da ipi göğüsleyebilecek adaylar arasında, şansı yüksek olarak değerlendiriliyor. Giamatti, ödülünü alırken yaptığı konuşmada salonu gülmekten kırıp geçirmekle kalmamış, öğretmenleri de övmüştü.

Paul Giamatti, ödül konuşmasında sevgilisi Clara Wong’a da seslendi… Usta aktörün “Bana neden katlandığını bilmiyorum ama bunun için teşekkür ederim” dediği Clara Wong da ünlü bir oyuncu hatta ikili birçok projede birlikte rol aldı

“Üniversiteden yeni mezun olan oğlum Samuel’e bir selam vermek istiyorum. Ve bu bir öğretmen hakkında bir film. Ben de bir öğretmeni oynuyorum. Bütün ailem öğretmen. Hepsi, nesilden nesile. Öğretmenler iyi insanlardır. Onlara saygı duymak lazım. İyi bir şey yapıyorlar. Zor bir iş, bu yüzden bu ödülü öğretmenler için de alıyorum”.

Bu, Paul Giamatti’nin üçüncü Altın Küre galibiyeti oldu. Usta aktör daha önce 2011’de Barney’s Version ve 2009’da John Adams ile birer Altın Küre kazanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir