‘Şimdi Ne Yapacağım’ Dediğiniz Anlarda İmdadınıza Yetişecek Birbirinden Değerli İpuçları

Şimdi ne yapacağım dediğiniz anlar oldu mu? Günlük rutininizden, profesyonel iş hayatınıza, ilişkilerinize dair işinize yarayacak bazı hap bilgileri sizler için derledik. Buyurun…?

Kaynak: https://www.reddit.com/r/LifeProTips/…

1. Sırf sezginiz size bunun doğru olduğunu söylediği için bir şeye inanma dürtüsüne direnin. Bunun yerine, gerçek ortaya çıkana veya kanıtınız olana kadar kimseyi yargılamayın.

2. Birisi size başka birinden uzak durmanızı söylediğinde dikkatli olun. Narsistler ve zorbalar itibarlarını korumak için kurbanlarını izole ederler.

3. Dedikodu yapan insanlardan uzak durun. Onlar kendilerini eğlenceli hissederler, ancak insanların arasını açarlar, itibarlarını zedelerler ve ilişkilerini bozarlar.

Bunun yerine, kendiyle ilgilenen insanlarla arkadaş olun.

4. Üzerinde çok az kontrolünüz olan şeyler(partnerinizin ruh hali, komşularınız vs.) yerine kontrol edebileceğiniz şeylere odaklanın.

5. PowerPoint slaytları basit ve öz olmalı. Bir sunum yaparken, oluşturduğunuz zarif arka plan kimsenin umrunda değil.

6. Yaptığınız işte ilerlemek istiyorsanız, network oluşturmanız gerekir. Daha yüksek konumlardaki insanlarla tanışmalısınız.

7. Kavanozları (kahve/şeker/tuz) yeniden doldururken, bir fincana kalanları boşaltın, kavanozu yeniden doldurun ve boşalttıklarınızı tekrar üstüne ekleyin. Böylece kavanozun dibinde hiç kullanılmamış gıda kalmaz.

8. Birini değiştiremeyeceği şeyler için eleştirmeyin. Ayrıca değiştiremeyeceğiniz bir şey için eleştiri kabul etmeyin.

9. Online olarak bir hizmete kaydolduğunuzda veya abone olduğunuzda, hesap ayarlarınızda otomatik yenilemeyi kapatmayı alışkanlık haline getirin.

10. Paranızı biriktirmek istiyorsanız ve kendinizi pahalı bir alışveriş yaparken bulduysanız, son anda bile vazgeçebileceğinizi unutmayın.

11. Birinin adını unutursanız, ona sorun. Bu durum o kadar da garip değil ve sizi daha az önemsemeye başlamayacaklar.

12. Kütüphanede okumak için yeni bir kitap arıyorsanız ama karar veremiyorsanız, kitapların cildine bakın. Genellikle, daha soluk ve çatlak olanlar, daha çok okunduğunu gösterir.

13. Birine ödünç kalem verirken kapağın kapalı olması, geri alma şansınızı önemli ölçüde artırır.

14. Egzersize başlamakta zorlananlar için en zor kısım bir program oluşturmak. Her gün 30 dakika tempolu yürüyüşle başlayın. İlk hafta atlamamak çok önemli, zaman geçtikçe daha kolay hale gelecek.

15. Evinizdeki cihazlar için şarj edilebilir pillere yatırım yapın. Yıllarca yenisini satın almak zorunda kalmayacaksınız, uzun vadede paradan tasarruf edeceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir