‘Oligarklar teknelerini Bodrum’dan götürmedi’

Nedeni Türk marinalarında demirli Rus tekneleri. Hilton Grubu çatısı altında faaliyet gösteren Susona Bodrum’un Genel Müdürü Kemal Bayık, Rus oligarkların bu yıl teknelerini Bodrum’dan hiç götürmediğini belirterek, “Ruslar bu sezon garanti Türkiye’de” dedi.

DOLULUKLAR ŞİMDİDEN İYİ

Bayık, pandeminin hemen ardından turizmde büyük soru işaretleriyle sezona girildiğini, akıllardaki en önemli sorunun ise “Ruslar ne yapacak? olduğunu hatırlatarak, şöyle devam etti: “Haziranda Bodrum boştu. Ruslar ve Ukraynalılar gelmedi ama temmuz sonrası bir anda her yer Ukraynalı ve Rus oldu. Onlar geldikten sonra Türkiye turizmi çok başarılı bir sezon geçirdi. Rus oligarklar tekneleriyle Bodrum koylarındaydı. Bütün gün onlara suşi servisi yaptık. Ve o Ruslar kışın teknelerini buradan götürmediler bile. Ünlü Rus oligark Roman Abramoviç’in teknesi hâlâ Bodrum’da, hiç yerinden kıpırdatmadı.” Sadece Rusları değil birçok ülkeden turist beklediklerini ifade eden Bayık, Bodrum’un bu sene yaz sezonuna iddialı hedeflerle girdiğini, nisanda kapılarını açan otellerin doluluk seviyesinin şimdiden iyi olduğunu söyledi.

SEÇİMİN ARDINDAN YIĞILMA BEKLENİYOR

Bayık, “Yaz sezonu için de otellerin beklentisi oldukça yüksek. Özellikle lüks segmentteki oteller, daha şimdiden üst gelir grubundaki yabancı turistlerin adresi olmaya başladı. Bu yıl Bodrum başta Hint düğünleri olmak üzere birçok dev organizasyona ev sahipliği yapacak” dedi.

Depremin ardından rezervasyonlarda yavaşlama oldu ama yine de geçen yılki rakamların önünde gidildiğini vurgulayan Bayık, yabancı turistin de Türkiye’de tatil planını seçim sonrasına ertelediğini anlattı. Bayık şöyle konuştu: “Bu nedenle seçimin ardından güçlü bir yığılma bekliyoruz. Özellikle Avrupa tarafında güçlü bir artış olur. Biz de Sosona olarak yabancı turist sayısı yerlinin iki katından daha fazla.”

DÜĞÜN PASTASINDA PAYIMIZ BÜYÜYOR

Türkiye’nin son dönemde küresel düğün pazarından giderek daha yüksek pay aldığını hatırlatan Bayık, kendilerinin de bu alana çok büyük yatırım yaptıkları bilgisini paylaştı. Bu sene düğün rezervasyonlarının geçen yılın çok ilerisinde olduğunu belirten Bayık, şunları anlattı: “Bodrum 6-7 ay boyunca düğün yapılacak bir destinasyon. Her ay birkaç düğünümüz var. Bunların içinde Hint düğünlerinin sayısı oldukça yüksek. Hintliler bütün oteli kapatıyor. İngiltere’den de düğünlerimiz olacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir