Kadirli’de 15 bin kişilik iftar yemeği

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde belediye tarafından düzenlenen toplu iftar yemeğinde 15 bin kişi iftar yaptı. İftar programına Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık da katıldı.

Bu yıl 10’ncusu düzenlenen Kadirli Geleneksel Sokak İftarı 15 bin kişinin katılımı ile Andırın Caddesi’nde yapıldı. Kavurma pilav çorba ve tatlı olan iftar menüsüyle 10 bin kişi aynı anda orucunu açtı. İftar öncesi Kur’an tilavetinin ardından ilahiler seslendirildi.

İftar programına Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Başdanışmanı Prof. Dr. Ruhi Ersoy, siyasi parti milletvekili adayları, kurum müdürleri de katıldı.

Kadirli Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan yaptığı açıklamada, “Göreve geldiğimiz günden bu yana her ramazan ayında geleneksel Andırın caddesi iftarımızı yapıyoruz. Maalesef pandemide bir süre ara vermiştik. Fakat ondan sonra coşkuyla bugünü bekleyen halkımızla bir araya geliyoruz. Şu anda 15 bin kişilik yemek hazırladık. Bakanımız, milletvekili adaylarımız, ve halkımızla beraber hep birlikte orucumuzu açacağız” şeklinde konuştu. – OSMANİYE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir