Honor Magic6 serisi, 5.000 nite varan parlaklıkla dikkat çekiyor

Akıllı telefon ekranları her geçen gün daha da gelişiyor ve artık bu durum biraz kafa karıştırıcı hale gelmeye başladı. Akıllı telefon üreticileri, cihazlarının bugüne kadar görülen en yüksek parlaklık seviyesine sahip olduğunu vurgulayarak reklamlar yapıyor. Honor da yeni modelleri Honor Magic6 ve Magic6 Pro ile bu trende katılıyor.

Honor Magic6 serisinin oldukça parlak ekranları var ve bu durumun biraz abartıya kaçtığını düşünüyorum. Pazarlama materyallerine göre Honor Magic6 serisi, piyasadaki en parlak ekranlardan bazılarına sahip. Şirket, ekranın 5,000 nit’e kadar çıkan zirve parlaklık ve 1,600 nit sürekli parlaklık sunabildiğini iddia ediyor.

Honor Magic6 serisi, 5.000 nite varan parlaklıkla dikkat çekiyor

Bu rakamlar etkileyici görünse de, telefonun sürekli bu parlaklık seviyesine ulaşmayacağını bildiğimiz için zirve parlaklığın vurgulanmasının anlamını tam olarak kavrayamıyorum. Diğer taraftan 1,600 nit, daha makul bir sayı olarak görünüyor, yani telefon oldukça parlak bir ekrana sahip.

Şimdi, bu durum sadece Honor ile sınırlı değil, geçmişte de benzer durumlar yaşandı. Diğer şirketler de zirve parlaklık yerine sürekli parlaklığı vurgulayabilirdi. Her iki seçenekte de yanlış bir şey olmamakla birlikte, akıllı telefon seçiminde nelere dikkat etmeleri gerektiğini bilmeyen insanlar için yanıltıcı olabileceğini düşünüyoruz. Honor Magic6’ın ekranının neler yapabileceğini görmekle ilgili hala meraklıyız ve bu telefonun Galaxy S24 serisi, iPhone 15 serisi ve benzer diğer amiral gemisi telefonlarla nasıl bir rekabet içinde olacağını görmek isteriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir