Hayatta Kalacaklarına Yürekten İnanmamıza Rağmen Ölümleriyle Şoka Uğratıp Diziyi Mahveden Karakterler

Hepimiz ölmeyeceklerine yürekten inansak da umulmadık anlarda ölümlerini seyrettiğimiz karakterleri görünce izlemekten vazgeçtiğimiz birçok dizi ve film olmuştur. Hatta birçok kişi Game of Thrones’u daha ilk bölümden bu sebeple bırakmış bile olabilir.  Karakteri kaybedince birçok izleyici de kaybeden ünlü yapımları gelin birlikte inceleyelim. ?

DİKKAT! Bu içerik spoiler içeriyor! ?

Kaynak: https://screenrant.com/walking-dead-b…

20. Carl Grimes- The Walking Dead

Neredeyse bütün ana karakterlerin öldüğü dizilerden olan ve hiçbir karakteri uzun soluklu izleyemediğiniz dizilerden ‘The Walking Dead’de Carl’ın ölümü dizinin birçok fanı tarafından büyük tepkiler aldı. 

Diziyi yakından takip eden birçok izleyici, Carl’ın ölümünün diziyi ve bütün cast ekibini başkalaştırdığını düşünüyor.

19. Poussey Washington – Orange Is The New Black

Orange Is The New Black hayranlarının favori karakterlerinden olan Poussey’in korkunç ölümünden sonra dizi çoğu izleyici tarafından linçlendi. Hayal kırıklığına uğrayıp bırakanlar da çok fazlaydı. Haksız da sayılmazlar. ?

18. Ragnar Lodbrok – Vikings

İzleyicilerin çoğunluğuna göre diziyi taşıyan isim olan Ragnar’ın ölümü diğer sezonları adeta çöpe atmakla eşdeğerdi. Birçok fan, bu ölümden sonra diziyi izlemeyi bıraktığını söylüyor.

17. Hank Schrader – Breaking Bad

En başarılı yapımlardan olan Breaking Bad’in izleyici kitlesi hiçbir zaman büyük oranda azalmasa da Hank’in ölümü birçok kişi için beklenmedik oldu ve dizinin ‘tadını kaçıran’ bir ölümdü.

16. Beth Greene – The Walking Dead

Neredeyse herkesin öldüğü dizide tam bir dinamik yakalamışken Beth’in de ölmesi izleyiciler için ‘yeter artık buramıza kadar geldi.’ diyen amca etkisi yarattı.

15. Black Canary – Arrow

‘Şimdi durduk yere ne gerek vardı buna yine’ dedirten ölümlerden bir diğeri de Arrow’un cesur Black Canary’si. Üç kez ölüp dirilmesinden sonra son ölümünden sonra diziye dönmeyen karakter, izleyicileri hayal kırıklığına uğrattı ve diziyi ‘artık izlenmese de olur’ kıvamına getirdi.

14. Will Gardner – The Good Wife

Will ve Alice arasındaki kimya için diziyi izleyenlerin sayısı Will’in ölümüyle büyük oranda azaldı. Yapım ne kadar başarılı olursa olsun çok sevilen bir karakteri kaybedince izleyici de kaybetmiş olan dizilerden..

13. Kai Parker – The Vampire Diaries

Yalnızca 1 sezon dizide yer alan Kai kısa sürede de olsa onu seven ve destekleyen bir fan kitlesine ulaşmıştı ve dizinin dinamiğini yükseltmişti. Ancak ölümünden sonra diziyi sıkıcı bulmaya başlayanlar izlemeyi bıraktı.

12. Dexter- Dexter

Diziye adını veren ikonik karakteri de öldürmezsiniz be! Daha önce de ölen ancak tekrar ortaya çıkarak izleyicileri şaşırtan Dexter bu seferki ölümünde tekrar dirilmeyerek daha büyük bir şok etkisi yaratıyor. Bazı izleyiciler için ölüp dirilip tekrar ölmesi dalga geçmekten farksızdı ve gereksizdi.

11. Glenn Rhee – The Walking Dead

Dizinin en çok sevilen ismi olan Glenn’in diğer hiçbir öldürülme sahnesine benzemeyen acımasız bir şekilde öldürülmesi birçok izleyiciyi listelerindeki başka dizileri izlemeye itti.

10. Tokyo- La Casa de Papel

5. sezonun henüz ilk bölümünün finalinde beklenmedik bir şekilde ölen Tokyo’yu aşamayıp diziye devam etmek istemeyenler oldu. Gerçekten de gerek var mıydı bu ölüme?

9. Daenerys Targaryen- Game of Thrones

Jon Snow’un Targaryen olduğunu öğrendikten sonra Daenerys’in onun tarafından öldürülmesi de birçok kişinin aşamadığı ve kahrolduğu ölümlerdendi.

8. Grace Shelby- Peaky Blinders

Tommy Shelby’nin gözdesi Grace Shelby, bir İtalyan suikastçı tarafından, Vincente Changretta’nın emriyle vurulduğunda hayranlar tarafından büyük üzüntü ve tepkiyle karşılandı.

7. Love Quinn- You

Joe’nun öldürdüğü ‘aşklarına’ diğer sözde aşkı olan ve en az onun kadar aklı başında,sağlıklı (!) Love’ın da eklenmesi tuhaf bir şekilde birçok kişi için beklenmedik oldu. Love’ın ölümü dizinin fanları için dinamiğini ve Joe’ya karşı bakışı değiştiren bir olaydı.

6. Lucerys Velaryon- House Of The Dragon

Dizinin her detayına kaynaklarından hakim olanlar için bile Lucerys’in ölüm sahnesi şok ediciydi. Bu üzücü ölümden sonra dizinin kaderi değişti ve büyük bir savaşın fitilini ateşledi.

5. Derek Shepherd- Grey’s Anatomy

Tıp draması olan Grey’s Antomy’nin yakışıklı doktoru ve Meredith’in aşkı olan Derek araba kazasında ölerek beklenmedik bir şekilde diziden silindi. Dizinin birçok fanı da diziye küstü diyebiliriz.

4. Sybil Branson- Downtown Abbey

Diziden çıkmak isteyen oyunculardan olan Jessica Brown Findlay, Sybil’in de ölümüne neden olmuştu. Yapımcıların buna bir çözüm bulmak yerine karakteri direkt olarak diziden silmesi ise birçok izleyici tarafından tepkiye sebep oldu.

3. Eddard Stark- Game of Thrones

Eddard’a listemizde yer vermezsek ayıp olurdu. Ned’in ani ölümü herkesin kafasını allak bullak etse ve üzse de aslında ‘Game of Thrones’ dünyasında kimsenin güvende olmadığı mesajını veriyordu ve izleyiciyi diziye hazırlıyordu. Ancak ‘daha ilk bölümden ana karakterlerden biri öldü bu ne ya!’ şeklinde çok fazla tepki de aldı elbette.

2. Vaemond Velaryon- House Of The Dragon

Game of Thrones’un mirasını yaşatan dizide savaşlar, kan dökmeler de var elbette. Dizinin hayranlarını üzen ölümlerden biri de Vaemond’ınki hiç şüphesiz. Mahkemede öldürülerek diziye veda ediyor.

1. Opie Winston- Sons of Anarchy

İllegal işlerden uzak duramayan ve sürekli çatışmaların ortasında kalan motorcu ekibimizin Opie’si öldüğünde dizinin hayranları kelimenin tam anlamıyla harap olmuştu. Bütün ölümlerden daha şiddetli bir biçimde ölmesi ise çok tepki çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir