Ali Koç: Mehmet Büyükekşi’nin tavrı kabul edilemez

MKE Ankaragücü Başkanı Faruk Koca’nın hakem Halil Umut Meler’e saldırmasının ardından liglere ara verildi. Gelişmelerin ardından Kulüpler Birliği Vakfı bugün toplantı yaptı.

Toplantı sonrasında açıklama yapan Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Ali Koç, toplantıya Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın da katıldığını aktardı.

“Pazartesi akşamı hepimizin gözü önünde yaşanan olaylar, sadece futbol paydaşlarını değil tüm ülkemizi derinden yaralamıştır” diyen Koç, “Aynı zamanda ülkenin marka değerine, futbolun marka değerine uluslararası alanda da zarar vermiştir. Sebebi ne olursa olsun, amasız bunun kabul edilmesi mümkün değildir. Halil Umut Meler’in yaşadıkları hepimizin içini acıttı. En çok da ailesinin içini acıtmıştır. Kendisine ve kıymetli ailesine geçmiş olsun diliyoruz. Halil Umut Meler’in bir an önce sağlığına kavuşmasını ve verdiği kararları değiştirip yeşil sahalara dönmesini diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Benzer saldırılar yaşanmaması için gerekli adımların atılması gerektiğini vurgulayan Ali Koç, “Yıllar içinde benzer pek çok olay yaşanmıştır. Gün büyük bir cesaret ve kararlılıkla sorunların üzerine gitme, bir daha benzer olayların yaşanmaması için ne adım gerekiyorsa bunu atma günüdür” dedi.

Ali Koç’un açıklamalarından başlıklar şöyle:

‘BU TABLODA HERKESİN PAYI VAR’

“Bu yaşananları geniş açıdan ele almamız lazım. Buralara nasıl gelindiğini iyi anlamalıyız. TFF, MHK, hakemler, kulüpler, medya, taraftarlar herkesin nereden, nereye geldiğimizi irdelememiz gerekmektedir. Bu son yaşananlardan hareketle Türk futbolunun geldiği noktayı düşünmek zorundayız. Bu noktaya nasıl geldiğimizi anlarsak, çözüm bulabiliriz. Çünkü bu tabloda herkesin payı var. Kimse de sorumluluktan kaçmamalı.”

‘MEHMET BÜYÜKEKŞİ’NİN TAVRI KABUL EDİLEMEZ’

“Bu sorunların TFF’nin kendisini bu olaylardan ayırıp, sorumluluğu başkalarına yükleyebileceği sorunlar değildir. TFF Başkanımızın spor medyasını, teknik direktörleri, eski hakemleri, televizyon yorumcularını, sporcuları, spor kulüplerimizin bu olayda suçlayıcı, azmettirici hatta mahkum edici tavrının, en kabul edilemez unsur olduğu konusunda hemfikiriz. Federasyon dışında herkesi suçlamak, konuyla ilgisi olmayanları azmettirici olarak göstermek ve bizleri mahkum edici yaklaşımı hiçbir şekilde kabul edilemez bir yaklaşımdır. Ayrıca Sayın Büyükekşi’nin Gaziantep Futbol Kulübü başkanı olduğu dönemde, bazı maçlardan sonra hakemlerle ilgili yaptığı açıklamalara göz atmanızı rica ediyorum.”

AYRINTILAR GELİYOR…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir